Wyjazd na wakacje a opieka nad seniorem – jak agencja opieki może zapewnić spokój i bezpieczeństwo?

14 czerwca 2023
Wyjazd na wakacje a opieka nad seniorem – jak agencja opieki może zapewnić spokój i bezpieczeństwo?

Planujesz urlop, ale nie wiesz, czy to dobry pomysł? W końcu zajmujesz się osobą starszą, np. rodzicem czy dziadkiem… Zamiast rezygnować z odpoczynku, w tym roku wybierz się na wakacje i wróć z nową energią. Jak zapewnić seniorowi pomoc, wsparcie i poczucie bezpieczeństwa podczas wyjazdu? Podpowiada ekspert z agencji opieki Złoty Wiek w Warszawie. Sprawdź!

Dlaczego warto odpocząć i skorzystać z profesjonalnej opieki nad osobą starszą?

Jeśli opiekujesz się bliską osobą, możesz czuć zmęczenie – to całkowicie normalne. Zwykle wspierasz seniora, a jednocześnie pracujesz, wykonujesz obowiązki domowe czy opiekujesz się dziećmi? Skutki nadmiaru zadań są odczuwane zarówno przez ciało, jak i psychikę. Potrzebujesz urlopu, by na chwilę się oderwać, zrelaksować i zmienić otoczenie.

Jednocześnie na myśl o wyjeździe pojawiają się wyrzuty sumienia. Kto zajmie się Twoim rodzicem, dziadkiem? Czy na pewno w tej sytuacji należy Ci się odpoczynek? Jak zadbać o komfort i poczucie bezpieczeństwa osoby starszej? To częste dylematy. Właśnie dlatego powstały takie miejsca jak agencja opieki Złoty Wiek w Warszawie, zapewniające kompetentną pomoc ludziom bez względu na wiek czy stan zdrowia.

Dlaczego warto, chociaż na czas urlopu, skorzystać z profesjonalnego wsparcia? Dzięki temu:

 • zapewnisz bliskiemu fachową, ale jednocześnie życzliwą pomoc na czas nieobecności,
 • w spokoju zadbasz również o siebie – odpoczniesz psychicznie i fizycznie,
 • zyskasz nową energię do dalszej opieki nad osobą starszą,
 • zadbasz o to, by senior zyskał kontakt z kimś nowym, co często korzystnie wpływa na kondycję psychofizyczną.

Opieka do osoby starszej podczas wakacji – dostępne formy wsparcia

W agencji opieki Złoty Wiek w Warszawie pracują doświadczeni i wykwalifikowani opiekunowie (najczęściej pielęgniarki). Jednocześnie są to po prostu ludzie z wielkim sercem oraz chęcią pomocy, empatyczni, życzliwi i wrażliwi. Dbają o podopiecznych jak o członków rodziny, zapewniając im nie tylko codzienne wsparcie, ale też dobre samopoczucie i komfort.

Jeśli chcesz spokojnie i bez stresu wyjechać na wakacje, więc zastanawiasz się, jak wesprzeć seniora – poznaj dostępne formy pomocy. Dobierz je do potrzeb i stanu zdrowia bliskiej osoby. Opiekunowie zajmują się ludźmi w każdym stanie, również po operacji, wypadku, długim leczeniu czy wizycie w szpitalu.

Opieka całodobowa

Ten rodzaj wsparcia jest przeznaczony dla tych seniorów, którzy potrzebują pomocy przez całą dobę, także leżących – np. z powodu choroby czy zaawansowanego wieku. To kompleksowa opieka nad osobami starszymi, a opiekun jest dostępny 24/7.

Opieka dzienna

Rozwiązanie, które obejmuje 6-10 godzin opieki 5 razy w tygodniu. Zwykle jest wybierane przez osoby, które pracują i nie mogą w tym czasie zajmować się bliskim. W przypadku wyjazdów na wakacje sprawdza się też wtedy, gdy senior nie wymaga całodobowej opieki, ale potrzebuje doraźnej dziennej pomocy.

Opieka godzinowa

W tym przypadku wraz z agencją ustalasz grafik wsparcia – opiekun zjawia się w domu 3, 5 lub 7 razy w tygodniu na kilka godzin (od 2 do 6). To odpowiednia opcja gdy senior potrzebuje towarzystwa lub pomocy w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, prace domowe czy gotowanie.

Czym zajmuje się opiekun z agencji Złoty Wiek w Warszawie?

Wyszkolony opiekun dba o seniora całościowo – zakres obowiązków jest ustalany indywidualnie, m.in. na podstawie stanu zdrowia. Profesjonalista zawsze robi wszystko, by starsza osoba czuła się zadbana, zaopiekowana i pewna siebie. Pomaga zaspokoić nie tylko podstawowe potrzeby, ale również poprawić samopoczucie (np. poprzez wspólne spacery, czytanie czy inne zajęcia). Dzięki temu senior często zyskuje więcej energii i jest w lepszej kondycji.

Możliwe obowiązki:

 • dbanie o higienę, asysta podczas toalety i kąpieli,
 • gotowanie, pomoc w spożywaniu posiłków (także karmienie),
 • pielęgnacja skóry, profilaktyka przeciwodleżynowa,
 • nadzór nad odpowiednim zażywaniem leków,
 • drobne prace domowe, zakupy, opieka nad zwierzęciem domowym,
 • umawianie wizyt lekarskich,
 • organizowanie wizyt specjalistów (np. usług ogrodniczych),
 • wspólne spędzanie czasu i aktywizacja, np. czytanie, gry, spacery.

Dzięki tak kompleksowej opiece możesz w spokoju relaksować się i nabierać sił podczas urlopu. Masz pewność, że zostawiasz seniora w dobrych rękach – wyszkolonego profesjonalisty, który robi wszystko, by zadbać o komfort i samopoczucie bliskiej Ci osoby.

Profesjonalna opieka nad osobami starszymi w Warszawie – odpocznij w spokoju i bez wyrzutów sumienia

W Twojej sytuacji decyzja o wyjeździe na wakacje może być trudna. Pamiętaj jednak, że dzięki odpoczynkowi wrócisz w pełni sił. Będziesz mieć więcej energii i cierpliwości, by wspierać seniora, którym na co dzień się opiekujesz. Jeśli szukasz profesjonalnej opieki nad osobami starszymi w Warszawie, skontaktuj się z agencją opieki Złoty Wiek. Zadbaj o zdrowie psychiczne i fizyczne – swoje oraz seniora! Zasługujesz na urlop, więc wybierz się na wakacje bez obaw, stresu czy wyrzutów sumienia.