Całodobowa i godzinowa opieka nad seniorem – czy warto zatrudnić opiekunkę?

14 marca 2022

Czujesz, że nadszedł czas, kiedy Twoi rodzice potrzebują godzinowej lub całodobowej pomocy w wielu codziennych czynnościach? Masz wrażenie, że nie jesteś w stanie sprostać odpowiedzialnemu zadaniu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa i domowej opieki bliskim Twojemu sercu osobom starszym? To właściwy moment, aby rozważyć zatrudnienie profesjonalnej opiekunki w dobrej cenie. Jej doświadczenie i pasja sprawiają, że zarówno senior, jak i jego otoczenie czują się swobodnie. Troskliwa pracownica okazuje współczucie i cierpliwość wobec wymagań pacjenta. Współpracuje z członkami rodziny po to, żeby najlepiej zadbać o potrzeby często schorowanego lub niepełnosprawnego seniora. Cena usług jest zazwyczaj ustalana indywidualnie. Warto skontaktować się z zaufaną i polecaną agencją z Warszawy, aby poznać różne dostępne opcje opieki całodobowej i godzinowej. Przeczytaj więcej na ten temat!

Jaka powinna być idealna opiekunka osób starszych?

Zastanawiasz się, jak powinna być zorganizowana całodobowa opieka nad osobami starszymi z Warszawy? Jeśli chcesz znaleźć godną zaufania opiekunkę w rozsądnej cenie, skorzystaj z doświadczenia agencji. Pomoże Ci ona w rekrutacji kogoś kompetentnego i pasującego do ukochanej osoby w podeszłym wieku. Przewidywanie, kto nawiąże najlepszy kontakt i będzie perfekcyjnym towarzyszem na co dzień, jest nie lada wyzwaniem. Dlatego warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę. Poznaj kilka ważnych cech, których należy szukać u wykwalifikowanej opiekunki. Weź pod uwagę, że zajmuje się ona czymś więcej niż tylko całodobową opieką nad pacjentem i zaspokajaniem jego potrzeb. Troskliwa pomocnica nawiązuje i pielęgnuje głęboką więź, dzięki której, staje się ona niemal częścią rodziny. Zdarza się nawet, że taka osoba daje z siebie więcej, niż się od niej wymaga.

Cechy dobrej opiekunki

Wielu seniorów spędza ostatnie lata życia ze swoimi opiekunami. Dlatego ważne jest, aby godzinowa czy całodobowa opieka nad osobami starszymi, była jak najlepsza. Człowiek, któremu powierzysz dobro matki lub ojca w podeszłym wieku, powinien wyróżniać się kilkoma istotnymi cechami charakteru:

  1. Cierpliwość i elastyczność pomagają poradzić sobie z upartym i niechętnym do współpracy podopiecznym w pozytywny i umiejętny sposób.
  2. Powołanie jest na wagę złota. Objawia się ono autentyczną troską. Przygotowanie na ewentualne trudności, jakie może napotkać, pozwala podjąć niezbędne kroki, aby wszystko ułatwić.
  3. Uważność umożliwia szybką reakcję na różne, czasem nieprzewidziane sytuacje. Poświęcanie uwagi wymaganiom podopiecznego jest kluczowe, ponieważ zdarza się, że osoba starsza nie zdaje sobie sprawy, że potrzebuje wsparcia i całodobowej opieki.
  4. Łatwość w komunikacji ma istotne znaczenie we wszystkich udanych stosunkach społecznych. Szczególnie dotyczy to relacji opiekuna ze starszym pacjentem i jego rodziną.
  5. Kreatywność i entuzjazm pomagają sprawniej przejść przez codzienną rutynę. Pozwalają utrzymać wysoki poziom zainteresowania i zaangażowania podczas rekonwalescencji po operacji lub przebytej chorobie. Umożliwiają utrzymanie regularności w niezbędnych ćwiczeniach fizycznych i umysłowych.

Wzbudzanie zaufania i profesjonalizm są niezbędne, aby całodobowa opieka nad osobą starszą przebiegała wzorowo i była warta swojej ceny. Nieodłącznymi elementami pracy z seniorem są wyjątkowe wyzwania. Wymagane są liczne umiejętności, niezbędna wiedza oraz określone cechy charakteru. Doświadczona opiekunka dysponuje sprawdzonymi metodami radzenia sobie z codziennymi sytuacjami. Potrafi trafnie ocenić potrzeby podopiecznego, zwłaszcza w chwilach kryzysowych, co ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa.

Dlatego pracownicy opieki nad osobami starszymi muszą mieć podstawową wiedzę i przeszkolenie w zakresie typowych schorzeń i chorób, z którymi mogą się zmagać ich klienci. Opiekunowie, zatrudnieni w wymiarze całodobowym lub godzinowym uczestniczą w licznych specjalistycznych kursach, dotyczących np. choroby Alzheimera, demencji, zapobiegania upadkom.

Całodobowa opieka nad osobami starszymi – zapewnia towarzystwo

Zapewne wiesz, że ćwiczenia, prawidłowe odżywianie i wystarczająca ilość snu pomagają dbać o zdrowie starszych ludzi. Jednak czy zdajesz sobie sprawę z tego, że interakcje społeczne są jednym z najważniejszych aspektów długiego i aktywnego życia? Większość dorosłych spotyka się ze współpracownikami, przyjaciółmi i członkami rodziny. W przypadku seniorów możliwości zachowania relacji społecznych są zwykle mniejsze. Przechodzą na emeryturę, ich dzieci wyprowadzają się, odchodzą przyjaciele i małżonkowie. Jeśli osoby starsze tracą zdolność prowadzenia pojazdów lub zachorują, czują się samotni, odizolowani i uwięzieni we własnym domu. Taka sytuacja może prowadzić do pogorszenie się zdrowia. Dlatego dotrzymywanie towarzystwa jest kluczową częścią całodobowej opieki nad osobami starszymi z Warszawy. Opiekunka, warta swojej ceny, nie tylko zapewnia pomoc w codziennych czynnościach, takich jak sprzątanie, gotowanie i higiena osobista. Umożliwia także stymulację społeczną, która poprawia jakość życia. Seniorzy odczuwają szereg korzyści, wynikających z całodobowej lub godzinowej opieki:

  • lepszy nastrój i stan zdrowia,
  • pozytywne wyniki w funkcjonowaniu poznawczym,
  • mniejsze ryzyko demencji i chorób serca,
  • szybsza rekonwalescencja po przebytej przez starszego człowieka chorobie lub operacji,
  • poczucie bezpieczeństwa.

Wybierz zaufaną agencję opieki nad osobami starszymi

Teraz już wiesz, jak istotna jest wykwalifikowana, godzinowa i całodobowa opieka nad osobami starszymi i cena, adekwatna do poziomu oferowanych usług. W agencji Złoty Wiek z Warszawy mamy zespół zajmujący się rekrutacją i szkoleniem opiekunów. Są oni najlepiej przygotowani do tego, aby w profesjonalny sposób zaopiekować się seniorami. Zawsze staramy się idealnie dopasować osobowość pracownika do charakteru i wymagań osoby potrzebującej. Nasi domowi opiekunowie podchodzą z pasją do swojej pracy. Potrzebujesz wsparcia w całodobowej opiece nad kimś bliskim Twojemu sercu? Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli ulżyć Ci w codziennych obowiązkach i uzgodnić atrakcyjną cenę pakietu, dostosowanego do Twoich oczekiwań.